Цікавий Тиждень професій сфери послуг

25.03.2024
184
         Відповідно до річного плану роботи методичної комісії педагогічних працівників  з 18 по 22 березня 2024 року у закладі освіти проведено Тиждень професій сфери послуг.
          Понеділок − 18 березня. З метою посилення інтересу до поглибленого вивчення предметів професійно-теоретичної підготовки швейного напрямку, розвитку логічного мислення, кмітливості та винахідливості, виховання цілеспрямованості та впевненості у собі, грамотності висловлювання своїх думок, виявлення талановитих здобувачів освіти в групі № 31 викладачем спецдисциплін Марією Трощак проведено брейн-ринг «Я люблю свою професію». Гра  проходила між двома командами. Дівчата змагались за першість, відповідаючи на різноманітні запитання, а саме: термінологія ручних, машинних, волого-теплових робіт, обладнання швейного виробництва, матеріали необхідні для пошиття виробів тощо. Кожна команда отримала позитивні емоції та відчуття єдності. 
         З метою спонукання здобувачів освіти до спільної творчої діяльності з іншими, надання можливості представлення позитивного, креативного досвіду, майстром виробничого навчання Оленою Щербан організована виставка творчих робіт здобувачів освіти − «Джерела творчого натхнення». На виставку представлені роботи виконані здобувачами освіти швейного напрямку групи
№ 31 в позаурочний час, а саме: різноманітні гольниці,  прихватки виконані в стилі печворк, косметички, еко сумки з оригінальним оздобленням, картини вишиті бісером.
         Вівторок  19 березня.  Майстром виробничого навчання з професії швачка Оленою Щербан проведений майстер-клас на тему «Виготовлення еко сумки». Багато людей стали віддавати перевагу еко-сумкам – текстильним сумочкам, які зручно брати з собою. Їх друга назва – шопери.  Сумки-шопери практичні, зручні, багаторазові, їх легко прати та зберігати. Також вони чудові тим, що можуть виразити індивідуальність своєї володарки за допомогою вишивки, аплікації або нанесеного малюнку. Олена Валеріївна продемонструвала послідовність виготовлення еко сумки. Здобувачі освіти, проявивши свої здібності, навчилися виготовляти власними руками сумку-шопер.
         Середа  20 березня. Для здобувачів освіти груп №17, 27 з професії продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів викладачем спецдисциплін Мариною Сидоран та майстром виробничого навчання Наталією Марусенко була організована зустріч з представниками Мукачівського кооперативного фахового коледжу бізнесу з метою  підвищення кваліфікаційного рівня з комерційної діяльності.
         З метою виховання інтересу до минулого свого народу, поваги до національних звичаїв, традицій, культури і побуту українського народу, народних іграшок виготовлених власноруч, майстром виробничого навчання Мирославою Кирик з професії швачка був проведений майстер-клас на тему «Лялька-мотанка − український оберіг». Мирослава Іванівна ознайомила всіх присутніх з історією виникнення ляльок-мотанок та навчила власноруч їх виготовляти. Всі  учасники майстер-класу отримали багато позитивних емоцій.
       Четвер – 21 березень. Майстром виробничого навчання Світланою Радик з професії продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів у групі №17 проведений відкритий урок з виробничого навчання на тему «Специфіка організації торгово-технологічного процесу за спеціалізацією «Продавець бакалійних товарів». На уроці майстер використовувала мультимедійну презентацію для супроводу практичного показу всіх етапів прийому товарів у бакалійному відділі. Актуалізація знань  відбулася у формі гри «Відгадай бакалійну групу товарів». Під час проведення уроку майстер виробничого навчання здійснювала прийом товарів, перевіряла кількість продукції, маркування, терміни реалізації, готувала до продажу товари бакалійного відділу. Здобувачі освіти відпрацьовували навички підготовки робочого місця продавця бакалійного відділу, готували товари до продажу та відпрацьовували прийоми продажу бакалійних товарів. Здобувачі освіти були активними, демонстрували знання з попередньо вивчених тем. Урок був проведений на високому методичному рівні.
       П’ятниця – 22 березня. Викладачем спецдисциплін  Мар’яною Талабішкою та майстром виробничого навчання Вітою Чурей  в групі №18т з професії перукар (перукар-модельєр) проведений бінарний урок на тему «Тонування волосся сучасними методами». Під час уроку здобувачі освіти засвоїли сучасні техніки тонування волосся.
       Метою такого уроку було показати нестандартну форму навчання при реалізації міжпредметних зв’язків та інтеграції з кількох предметів. При проведенні бінарного уроку знання засвоюються набагато краще, адже навчальний матеріал розрахований не на запам’ятовування, а на вдумливий, творчий процес пізнання, на постановку проблеми та пошук її вирішення.
       На уроці використані інтерактивні технології навчання – робота в малих групах, що дало змогу здобувачам освіти набути навичок, необхідних для спілкування та співпраці, стимулювало роботу в команді, розвивало почуття поваги до думки інших. Здобувачі освіти виконували різні завдання, а саме: «Знайди відтінок палітри», «Склади формулу»,  «Визнач теплий і холодний відтінок»,  вирішення проблемної ситуації. Також був переглянутий відео ролик з технології виконання тонування волосся технікою SPA Colop. Урок проходив у постійному діалозі з здобувачами освіти, що сприяло покращенню його якості.
       Майстер виробничого навчання чітко показала основні прийоми виконання тонування з усним коментарем, акцентувала увагу здобувачів освіти на необхідності дотримання правил безпеки праці під час роботи, а також наголошувала на недоліки, що можуть виникнути в процесі роботи і шляхи їх усунення.
       Урок проведено на належному методичному рівні з використанням ІКТ. Мети уроку досягнуто.
           Отже, проведені в рамках тижня заходи сприяли підвищенню інтересу здобувачів освіти до навчання та усвідомлення ними важливості професій сфери послуг.
       Дякуємо всім за активну участь у проведенні професійного тижня. Бажаємо й надалі показувати гарні результати!