Тиждень української словесності 2019-2020 н.р.

12.11.2019
14

Щороку на початку листопада в стінах ДНЗ “Мукачівський центр професійно-технічної освіти” проводиться Тиждень української мови та літератури.

Цього року з 4 до 8 листопада був організований і проведений вчителями-словесниками «Тиждень української словесності» з метою формувати в учнів відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; розширити кругозір учнів та поглибити знання про історичний шлях рідної мови, підвищувати рівень декламаторських здібностей, сприяти самореалізації кожного учасника, задіяного у програмі Тижня; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого повноцінного життя.
Під час проведення Тижня в ДНЗ «Мукачівський центр ПТО»» були організовані і проведені заходи, в яких активну участь взяли педагогічні працівники та учні. Учасники мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної мови, вшанувати пам’ять святих Кирила та Мефодія.
Тиждень розпочали «Мовним листопадом»: учні добирали епітети до слова «МОВА». Також учнівські групи І-ІІІ курсів взяли участь у Конкурсі «Реклама української мови». Учні продемонстрували свої творчі здібності, кмітливість, винахідливість та креативність.

  
У вівторок 5 листопада відбувся відкритий урок «Лексичні й фразеологічні синоніми, антоніми. Синонімічне багатство української мови» (викладач Боярчук О.З.). Метою уроку було поглибити та розширити знання учнів про лексичні й фразеологічні синоніми, антоніми; розвивати гнучкість і доцільність у використанні мовних засобів; виховувати культуру мовлення учнів.
На уроці були застосовані інтерактивні методи навчання, що дало змогу учням ефективно засвоїти навчальний матеріал.

 
6 листопада відбувся відкритий урок з української мови на тему «Уживання великої букви», під час якого учні 24 а групи стали учасниками віртуальної екскурсії визначними пам’ятками рідного міста, систематизуючи при цьому матеріал про вживання великої літери й лапок у власних назвах, розглянули складні випадки правопису власних назв; удосконалювали орфографічні навички і вміння; формували вміння обґрунтовувати вибір написання відповідним правилом; розвивали пам’ять, мислення, увагу; виховували любов і повагу до рідного краю, його історії та культури.

  
7 листопада стартував Міжнародний конкурс знавців української мови ім. Петра Яцика, під час проведення якого в класі панувала атмосфера патріотизму на національної самосвідомості. Найкращі учні навчального закладу показали свої знання рідної мови.

   
В останній день Тижня української мови та літератури всі бажаючі учні долучилися до написання ХІХ Всеукраїнського диктанту національної єдності «Від бересту до «цифри»».

  
Тиждень завершився літературно-музичною композицією «ЗВУЧИ, РІДНА МОВО!» під керівництвом Боярчук О.З.
Метою заходу було довести розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна; розширювати знання про красу і багатство української мови; формувати соціальний досвід у підлітків; виховувати почуття поваги до всього українського, бажання розмовляти рідною мовою.

 
Учителі словесники показали нові педагогічні технології, продемонструвати найрізноманітніші форми роботи, які вони використовують у своїй педагогічній роботі з метою розвитку креативності учнів.
Викладачі української мови та літератури висловили щиру подяку усім учасникам за допомогу в організації та проведенні Тижня.