Цікаво та змістовно у центрі пройшов тиждень будівельних професій з 27 лютого по 3 березня 2017 року

05.03.2017
25

    ПОНЕДІЛОК. В групах І і ІІ курсу відбулася виховна година на тему “Моя професія – столяр”, яку проводили класний керівник групи № 22 Катрич Е.В., соціальний педагог та класний керівник групи № 12 Макарчук Ю.Ю. Під час виховної години учні розповіли про найдавнішу професію – столяр.

Затребуваність професії на сьогоднішній день досить висока, особливо при наданні послуг з виготовлення дверей, віконних конструкцій. Створення меблів – друга область застосування навичок столярного мистецтва, що здатна приносити відчутний дохід майстрові і задоволення замовникові.
    Катрич Е.В. підготувала та показала презентацію “Моя професія – столяр”. Також під час виховної години Макарчук Ю.Ю. провела анкетування учнів на тему “Я і моя професія”. Після цього учні створювали колаж “Моя майбутня професія”. В кінці роботи дві групи показали своє бачення майбутньої професії.

   

ВІВТОРОК. Викладачі спецдисциплін Голомб В.Ю. та Плоскіна В.І. провели олімпіади з предмету технологія столярних робіт серед учнів І-ІІІ курсів. Теоретичні знання учні показали з питань: призначення інструментів, види столярних з’єднань, процес пиляння та стругання деревини, конструкція дверних блоків та інше. За даними величинами розраховували кутове кінцеве з’єднання на відкритий наскрізний подвійний шип та виконали схематичне креслення вузла.

За підсумками переможцями стали:

І місце – Кирилюк Юрій;

ІІ місце – Чабан Михайло;

ІІІ місце – Кобаль Василь.

 

CЕРЕДА. Вже стало традицією щорічно проводити конкурс професійної майстерності будівельних професій. 01.03.2017 року між учнями групи №33 проведено конкурс на «Кращий з професії маляр».

Конкурс включав теоретичну та практичну частину і проводився з метою виявлення обдарованих учнів, розвитку творчих здібностей і освоєння учнями високопродуктивних методів праці.

Візиткою конкурсу було привітання учасників: «Моя професія маляр – моя гордість». Під час теоретичної частини конкурсу учні дали відповіді на різнорівневі тестові завдання.

До практичного туру приступили всі 6 учнів. Практичне завдання передбачало виконання високоякісного водно-дисперсійного пофарбування поверхні, яке відповідало кваліфікаційним вимогам маляра 4 розряду. Опорядження кабінету проводилось акриловою фарбою ULTRA BIEL.

Учні із задоволенням  виконували роботу  та показали свої професійні знання з:

         підготовки поверхні;

         дотримання технології;

         виконання сучасних виробничих технологій і техніки роботи з інструментом.

   За результатами конкурсу:

І місце – Бисага Іван Михайлович;       

ІІ місце – Стець Юрій Васильович;      

ІІІ місцеГабел Вальтер Ернестович.

В цей же день пройшли конкурси професійної майстерності з професії столяр будівельний серед учнів І-ІІІ курсів. Під час теоретичного туру учні проявили знання з основних властивостей деревини, способів приготування столярного клею, характеристики устаткування та технологію виконання столярних робіт.

Під час практичного туру учні змагалися у виготовленні: дерев’яної ручки (І курс), аптечки (ІІ курс), робочого стола (ІІІ курс).

Журі оцінювало роботу за критеріями:

а) раціональна і ефективна організація праці на робочому місці;

б) дотримання норм технологічного процесу;

в) вміння використовувати технологічні карти, креслення;

г) якість готових виробів;

д) дотримання норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт.

   

  

    

Для учасників конкурсу найцікавіше у своїй роботі – це можливість впізнати характер матеріалу та зуміти його правильно використати. Хто спроможний захоплюватись деревом, проникнути в його красу, той легко досягне вершин професійної майстерності. Кожен з них мріє стати столяром-професіоналом, в умілих руках якого дерево буде слухняним і податливим.

Переможцями стали:

І місце – Данканич Михайло;

ІІ місце – Кобаль Василь;

ІІІ місце – Штефанко Артур.

Вітаємо переможців!

ЧЕТВЕР. Пройшла олімпіада з технології штукатурних робіт у групі №33 з професії маляр, штукатур. Учні розв’язували тести відкритої та закритої форми. Журі спостерігали за самостійним виконанням робіт. Учасниками олімпіади були кращі знавці теорії. За результатами перевірки робіт переможцями стали учні:

І місце – Стець Юрій

ІІ місце – Бисага Іван

ІІІ місце – Васільєв Сергій

Вітаємо переможців!

 

У цей день майстер виробничого навчання Дзямко Ю.Ю. провів відкритий урок у групі №32 на тему «Фрезерування деталей дверного полотна». Метою уроку було навчити учнів навиками роботи з виконання комплексних робіт на фрезерному верстаті.

Уміло проведена мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку виробничого навчання. При показі робочих прийомів майстер в/н звернув увагу учнів на те, що столяр – одна з небагатьох робітничих професій, яка потребує чіткої координації рухів рук,  доброго окоміру, обережності і точності під час виконання роботи. Для учнів, які мають схильність до ручної праці, моделювання і конструювання, полюбляють працювати з деревом, професія столяра стає справою їхнього життя.

 

Пояснення нового матеріалу характеризується конкретністю і чіткістю реалізації основних завдань уроку, відзначається логічністю, вмілим виділенням головного.

З точки зору виховного впливу уроку треба відмітити особистість майстра виробничого навчання. Спокійний тон, уважне і добре ставлення до учнів в поєднанні з вимогливістю, витримка — все це передається учням і слугує еталоном людських відносин.

Оцінювання роботи учнів проводилось майстром виробничого навчання відповідно до критеріїв, об’єктивно і аргументовано. Відчутними є взаємо- та самоконтроль. 

Активна робота учнів у ході уроку дозволяє зробити висновок, що матеріал з теми засвоєно і мети його досягнуто.

П’ЯТНИЦЯ. Підведені підсумки тижня.