Цікаво пройшов Тиждень точних наук

24.11.2024
2
             З 18 по 22 листопада у закладі освіти відбувся Тиждень точних наук. Активізація позаурочної роботи з предметів математики, фізики та інформатики покликана пробуджувати й підтримувати в здобувачів освіти інтерес до поглибленого вивчення цих предметів.  
          Протягом тижня проводилися захоплюючі заходи, які підвищили інтелектуальний рівень здобувачів освіти, сформували практичні навички застосування знань, які вони здобули на уроках.
          Тиждень розпочався з виховної години «Видатні математики України», яку провела  викладач математики Вікторія Петах. Здобувачі освіти групи №37 із задоволенням переглянули відео-розповідь «Плеяди видатних українських математиків» представлену викладачем Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О. М. Макарова ‒ Василем Шевцовим. Із відео учні дізналися про видатних математиків України минулого та сучасності, праці яких увійшли до скарбниці національної та світової науки.
         У середу викладач фізики Галина Карпинець провела позаурочний захід на тему «Фізична подорож».
         Метою заходу було розвиток творчих здібностей здобувачів освіти, прищеплення інтересу до фізики.
         Віртуальну подорож допомогли здійснити команди 24 та 27 груп. Під час заходу здобувачі освіти відкрили для себе фізику не як «суху», а як цікаву науку з її широким застосуванням. Присутні мали нагоду змагатися в кмітливості та обізнаності з фізики. Захід закінчився віртуальною мандрівкою до музею Корольова.
      У четвер викладач  фізики Лілія Сорока між групами перших курсів №14 та 17 провела «Фізичні змагання», які  залучили здобувачів освіти до різноманітних видів діяльності.  У цікавій формі запитань і відповідей, складанні пазлів, розгадуванні загадок, змаганні капітанів команд учні ознайомились з різними явищами природи, із застосуванням законів фізики в техніці, на практиці, у побуті.
        У п’ятницю викладач інформатики Олеся Петрушева провела відкритий урок на тему «Статичні та динамічні зображення. Використання шарів. Анімація декількох об’єктів». Для досягнення мети уроку використано різні види роботи.
         Здобувачі освіти пригадали раніше вивчений матеріал граючи в гру на платформі Kahoot. Пояснення нового матеріалу викладач демонструвала наочно у програмі GIMP. Учні ознайомились із статистичними та динамічними зображеннями, отримали знання із використанням шарів, опанували анімацію декількох об’єктів в растровому графічному редакторі GIMP.  Закріпили вивчене на уроці у формі гри «Використання шарів» на платформі LearningApps. Урок проведено на високому рівні. Викладач цікаво, доступно пояснила матеріал і звернула увагу на практичну значущість теоретичної бази.
         Отже, тиждень з присмаком цифр, фізичних законів, зі шлейфом інформаційних технологій, пройшов з великим творчим ентузіазмом,  захопив і учнів, і педагогів.
         Дякуємо здобувачам освіти, які надихають наших викладачів на нові звершення своєю наполегливістю, енергійністю та нестандартними підходами до розв’язання математичних, фізичних, інформаційних і життєвих задач!