Тиждень із професії столяр будівельний, паркетник

24.03.2025
34
        Відповідно до річного плану роботи методичної комісії педагогічних працівників професії сфери послуг з 17 по 21 березня 2025 року у Центрі проведено Тиждень професії столяр будівельний, паркетник.
       У понеділок майстер виробничого навчання Віктор Голомб ознайомив здобувачів освіти з інноваційними технологіями в деревообробній галузі. Під час перегляду відеофільму здобувачі освіти ознайомились з лінією виготовлення соснового меблевого  щита та брусу на сучасному обладнанні. Лінію було встановлено на підприємстві “Даніком”, яке знаходиться в місті Біла Церква. Підприємство має повний цикл переробки деревини. На відео були представлені такі види сучасного обладнання: багатопильний верстат QCMQMJ143H, лінія оптимізації від компанії Salvador Supercut 500, чотирьохсторонній верстат QCMQMB 516ET, автоматична лінія зрощення Furnimate моднлі IAT 620BF, автоматичний прес прохідного типу з ТВЧ нагрівом CNHF, прес YANTAI моделіMH1362/1, калібрувально-шліфувальний верстат QCMSRP1300B, форматно-розкрійний верстат RIKON11-315X.
      У вівторок  майстер виробничого навчання Іван Ковач провів майстер-клас на тему «Виготовлення художньої рами». Рама своїми руками – це елемент, який можна легко адаптувати до стилю домашнього декору. Перевага самостійного виготовлення рами полягає у тому, що її можна зробити будь-якого розміру. Метою майстер-класу було: ознайомлення здобувачів освіти з різними видами художніх рам та областю їх застосування, вдосконалення навичок роботи з різним інструментом обробки деревини, розвиток естетичного смаку, економного використання матеріалів, вдосконалення вмінь та навичок роботи з деревиною, навчання послідовності дій під час виготовлення рами. Іван Іванович продемонстрував здобувачам освіти послідовність виготовлення художньої рами, акцентував увагу на необхідності дотримання правил безпеки праці під час роботи, а також наголошував, які недоліки можуть виникнути в процесі роботи і як їх можна усунути. Всі учасники майстер-класу отримали багато позитивних емоцій.
     У середу з метою підвищення якості професійної майстерності, посилення інтересу до поглибленого вивчення предметів професійно-теоретичної підготовки, оволодіння навичками трудових прийомів та виявлення талановитих здобувачів освіти в групі №22 був проведений конкурс професійної майстерності на звання «Кращий з професії паркетник». Складався конкурс з двох етапів: І – теоретичний, виконання тестових завдань для перевірки професійно-теоретичних знань, ІІ – практична частина – влаштування паркетної підлоги в навчальному кабінеті, що відповідає вимогам 3 кваліфікаційного розряду. Журі оцінювало дотримання учасниками конкурсу правил безпеки праці, організації робочого місця, дотримання послідовності, правильності виконання робіт та їх якість. Переможцями стали:
І місце – Габор Меліса,
ІІ місце – Петренко Нікіта,
ІІІ місце – Сидорук Вікторія.
Вітаємо переможців, учасників конкурсу. Бажаємо подальших успіхів у оволодінні цією цікавою та дуже важливою на сьогоднішній день професією!!!
    У четвер майстер виробничого навчання Оксана Ковальчук провела турнір «Кмітливий столяр» між здобувачами освіти з професії столяр будівельний, паркетник. Захід пройшов під девізом «Столяр  – це професія великих можливостей  та винахідництва», його мета підвищення інтересу до обраної професії, перевірка теоретичних знань з спецпредметів, розвивання логічного мислення, уміння застосовувати знання на практиці для самостійного вирішення  проблемних ситуацій.
Учасники команд змагалися під час виконання завдань:
  • «Вікторина», обираючи вірні відповіді;
  • «Головоломка із сірниками» для перевірки мислення;
  • «Темна кімната», за звуком визначали який саме працює столярний верстат чи інструмент;
  • «Основа основ», вгадували деревину, про яку іде мова за підказками;
–  «Умілі руки», практичні завдання з налаштування ручного рубанку до роботи та виконання замірів дерев’яних деталей за допомогою штангенциркуля;
– «Перша домедична допомога», накладали пов’язку на травмований палець руки та демонстрували дії при запорошенню очей виробничим пилом (тирсою).
Учасники заходу зробили висновок, що жодне будівництво не може обійтися без столяра. Від його умінь, професійних навиків, естетичного смаку залежить вигляд будинку чи приміщення. Це відповідальна та багатопрофільна професія, в якій приховані величезні можливості для винахідництва.
       У змаганні перемогли сильніші і отримали солодкі призи.
       Серед підприємств, з якими співпрацює наш заклад освіти – підприємство «Тарасов меблі», діяльність якого пов`язана із обробкою деревини та виробництвом готової меблевої продукції. З метою ознайомлення та вивчення передових методів виробництва, здобувачі освіти з професії столяр будівельний, паркетник під керівництвом майстра виробничого навчання Віктора Голомб  відвідали це деревообробне підприємство. Впродовж  екскурсії здобувачам освіти було продемонстровано весь цикл виробництва на підприємстві, ознайомлено з особливостями технологічного виробничого процесу.  Екскурсія збагатила вихованців знаннями про деревообробне виробництво, сучасні технології, дала можливість розширити їх кругозір та зацікавити  майбутньою професією. Щиро дякуємо працівникам підприємства «Тарасов меблі» за детальну і грунтовну інформацію про кожен етап виробництва!
        Отже, проведені в рамках Тижня заходи сприяли підвищенню інтересу здобувачів освіти до навчання та усвідомлення ними важливості професії столяр будівельний, паркетник.
       Дякуємо всім за активну участь у проведенні Тижня. Бажаємо й надалі показувати гарні результати!