Разом за найкращий Інтернет!
Зараз в Україні майже 22 млн. користувачів Інтернету, питання безпеки в мережі більш ніж актуальне. У цьому контексті турбота про дітей набуває більших масштабів. Якщо раніше треба було говорити з дітьми про їх безпеку поза домом, то вже давно має сенс застерігати їх від негараздів під час перебування в Інтернеті.
5 лютого 2019 року мільйони людей в усьому світі відзначають День безпечного Інтернету під гаслом «Разом за найкращий Інтернет!». З цієї нагоди та з метою підвищення освіченості з питань безпечного використання цифрових технологій у ДНЗ «Мукачівський центр професійно-технічної освіти» викладачі інформатики разом з учнями долучились до онлайн-уроку, що транслювався на YouTube каналі Спільноти Програми Академій Cisco в Україні (Лист ДНУ ІМЗО від 21.01.2019 № 22.1/10–213).
Учасники заходу мали можливість прослухати доповіді експертів за темами «Кібер-атаки та Інтернет-шахрайство», «Соціальна інженерія: як хакери використовують вразливості людей».
Також у навчальному закладі з учнями проведено:
– Інформаційну лінійку на якій методист центру ознайомила учнів з основними правилами безпечної роботи в Інтернеті.
– Виховні години на тему «Безпека дитини в Інтернеті: про що необхідно говорити». Класні керівники розповіли учням про основні типи загроз у мережі Інтернет:
- Особиста безпека.
- Безпека інших.
- Загрози витоку персональної інформації.
– Бесіду на тему «Кібербулінг: загроза XXI століття». Психолог надала поради учням з виявлення та нейтралізації негативного впливу кібербулінгу на підлітка. Переглянувши презентацію учні ознайомились з видами кібербулінгу, що входять до складу новітніх інтернет-небезпек, їх розповсюдженість серед українських школярів.
– Практичну роботуз використанням сервісу Learningapps.org. Під керівництвом викладача інформатики Сорока Л.М. учні виконали невеликі інтерактивні модулі (вікторину, вправу на відповідність, складування пазлів), що також познайомили учнів з небезпеками, які можуть чекати їх при користуванні Інтернетом.
– Урок на тему «Інтимне селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?». Викладач інформатики Петрушева О.Г. використовуючи матеріали згідно листа Уповноваженого Президента України з прав дитини залучила учнів до жвавої дискусії з питання Інтернету, як джерела сучасної небезпеки для дітей, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати дитині здоров’я та майбутнього.