Тиждень української мови

27.02.2023
28

З 20 по 24 лютого 2023 року у ДНЗ «МЦ ПТО» відбувся Тиждень української мови під гаслом «Є мова – є Україна». Мета заходів – донести до учнів красу і багатство української мови, розвивати мовленнєві здібності здобувачів освіти, збагатити їх словниковий запас, виховувати любов до рідної мови та розуміння, що без мови нема держави.

У понеділок 20 лютого до Міжнародного дня рідної мови була проведена виховна година у групі 14 б «Мови – це важливо». Здобувачі освіти мали змогу переконатися, що функції мови надзвичайно широкі. Мова – не лише засіб порозуміння між людьми, а й історія народу, його багатовіковий досвід, культура та самобутність нації. 

У вівторок 21 лютого відбувся відеоконкурс «Моя улюблена поезія українською», мета якого – виховування почуття шани та любові до рідної мови, художнього слова; збагачення словникового запасу та вдосконалення навичок виразного читання поезій. Цього ж дня здобувачі освіти ДНЗ «МЦ ПТО» взяли участь у написанні диктанту «Мовні обов’язки громадян». Мова — запорука iснування народу. Захищаючи рiдну мову, ми захищаємо свiй народ, його гiднiсть, його право на iснування, право на майбутнє. Захист рiдної мови — найприроднiший i найпростiший, найлегший i водночас найнеобхiдніший спосiб нацiонального самоутвердження i дiяльностi в iм’я народу. Маєш нагоду бути борцем за свiй народ — будь ним!!! Мета заходу: вивчити питання про долю української мови, розглянути “Мовні обов’язки громадян”, знати, берегти, любити рідну українську мову. 

22 лютого було проведено фотоквест до Міжнародного Дня рідної мови. Здобувачі освіти мали змогу проявити себе у фотосправі, а ще довести, що вони творчі та непередбачувані. У творчому змаганні, яке було обмежене часом, брали участь здобувачі освіти перших курсів. Мета – прививати любов до рідної мови, зацікавити здобувачів освіти пошуковою діяльністю. 

23 лютого було проведено відкритий урок з української мови на тему «Визначення роду невідмінюваних іменників та абревіатур» (викладач О.Боярчук) Мета уроку: поглибити знання здобувачів освіти про норми узгодження невідмінюваних іменників і абревіатур; формувати вміння додержувати морфологічних норм в усному і писемному мовленні; знаходити й виправляти помилки на вивчені правила. 

24 лютого Ленюський Л. В. провела відкритий урок з української мови на тему «Наголос. Нормативний наголос. Основні правила наголошування слів». Під час уроку здобувачі освіти повторили й удосконалили відомості про наголос, розглянули основні правила наголошування, навчилися розрізняти особливості наголошування різних частин мови, застосовували свої знання й уміння практично. Оскільки урок був насичений теоретичними відомостями, учням було запропоновано спробувати скласти дворядкові римівки для кращого запам’ятовування наголосів у словах. Здобувачі освіти зрозуміли, що вивчення мови може бути цікавим і захопливим.

Учасникам Тижня оголошена подяка, виставлені відповідні бали з української мови. Викладачі та здобувачі освіти задоволені результатом проведення Тижня української мови. Проведення предметного тижня поглибило знання здобувачів освіти з української мови, стало джерелом позитивних емоцій, таких необхідних у цей складний час, та підвищило мотивацію до вивчення мови та культури рідного народу.