Тиждень історії 2018

29.01.2018
27

   З 22 по 26 січня 2018 року у навчальному закладі відбувся тиждень історії. Проведення тижня є ефективним засобом підвищення пізнавального інтересу до вивчення історії, стимулювання творчої активності учнів. Цікаві, різноманітні та змістовні були проведені заходи, які спонукають до творчої дослідницької праці та формують сталий пізнавальний інтерес учнів до предмету.

   Понеділок – 22 cічня 2018 року у актовій залі центру під керівництвом викладача Крьоки М.Д. відбулася урочиста виховна година на тему «99-річниця Соборності України». Мета заходу: розкрити процес створення ЗУНР, визначити історичне значення Акту злуки УНР і ЗУНР, підкреслити те, що міжнародні умови для об’єднання українського населення в єдину державу були несприятливі, з’ясувати причини поразки ЗУНР. Учні читали вірші, виконували пісні Ірини Федишин «Лише у нас на Україні», Тараса Петриненка «Україна», О. Пономарьова «Заспіваймо пісню за Україну», виконали сценку про державні символи України. Всі присутні в залі хвилиною мовчання вшанували пам’ять героям, які загинули за Україну сьогодні і в роки захисту української революції в період Директорії. Під час заходу викладач намагалася виховувати в учнів почуття патріотизму та громадянської свідомості. По завершенні виховної години всі присутні зробили висновок про те, що спроби ЗУНР створити повноцінне національно-державне, економічне й культурне життя українців залишилися нереалізованими. Акт Злуки двох частин українських земель УНР і ЗУНР має велике історичне значення як факт реального об’єднання в єдину соборну державу.

   Вівторок – 23 січня. Відбувся конкурс стіннівок, присвячений Соборності України. Мета конкурсу більш глибоко зрозуміти історичні події, які відбулися 22 січня 1919 року. В райдузі красок показати різнокольоровість української реальності і трагедії української історії. Боротьба за незалежність України відбувається і сьогодні і тому необхідно, щоб кожний учень зрозумів важливе значення Соборності України. В конкурсі стіннівок прийняли всі групи навчального закладу.

   Середа – 24 січня. Проведений конкурс презентацій на тему «Моя улюблена країна світу». Оцінювало роботи учнівське журі, яке і визначило кращі презентації на тему: 

– «США в 1960 -1980рр», автор Кара Давид, група №34б;
– «Карпатська Україна» і «Японія» 1938-1939», автор Сабов Руслан, група 34б;
– «З днем соборності України», автор Горбанич Віктор, група №12;
– «Соборність України1919 р.», автор Гордубей Василь, група №12.

   Четвер – 25 січня. З метою військово-патріотичного виховання учнів викладач Гутник О.Т. провів екскурсію в «Музей бойової слави 128 Закарпатської окремої гірсько-піхотної бригади», який знаходиться на території військової частини в Мукачеві. Це музей війни, яку пройшла 128-ма окрема гірсько-піхотна бригада на передовій. Головна мета – бажання вшанувати пам’ять воїнів загиблих на Сході України та донести її відвідувачам реальну картину того, як і чим живуть в умовах війни наші захисники. Перші сто експонатів зібрали самі бійці. Віддавали найдорожче: окроплений кров’ю український прапор, гільзи та патрони, уламки снарядів і дитячі малюнки. Серед артефактів і документи вилучені у сепаратистів, і речі передані волонтерами. Учні переконалися, що експонати музею можуть розповісти багато про сучасну історію України.

   П’ятниця – 26 січня. Учні переглянули документальний фільм «Дебальцево». Основний зміст фільму – жорстока битва, яка розгорнулася на початку 2015-го року та завершилася 18-19 лютого, коли українськими військами було залишено оточений плацдарм. Правда про один з найбільш кровопролитних і суперечливих епізодів війни на Сході.