Швачка і перукар – професії сучасні та творчі

18.03.2018
25

   З метою поглиблення знань, розвитку творчої активності учнівської молоді та підвищення її інтересу до обраної професії з 12 по 16 березня 2018 року у ДНЗ «Мукачівський центр професійно-технічної освіти» проведено Тиждень професій: швачка, оператор швацького устаткування та перукар (перукар-модельєр).

   12 березня відбувся конкурс стіннівок на тему «Моя професія», в якому взяли участь учні груп: № 11, № 21, № 31, № 18т. Роботи кожної групи заслуговують уваги, стіннівки з яскравим оформленням і цікавим змістом. За підсумками конкурсу найкращою стіннівкою є робота учнів групи № 18т.
 

 

   В цей день була проведена олімпіада з предмету «Технологія виготовлення швейних виробів» серед учнів ІІІ курсу. Переможцями стали:
І місце – Литко Вікторія;
ІІ місце – баком Кароліна;
ІІІ місце – Кравець Мілена.
   З метою удосконалення рівня професійної майстерності та розвитку творчої активності учнів 13 березня проведений конкурс професійної майстерності на звання «Кращий з професії швачка, оператор швацького устаткування» серед учнів ІІІ курсу групи № 31.
   Програма конкурсу передбачала виконання теоретичного та практичного завдань. Під час практичного завдання учні змагалися у якісному виготовленні кітеля для кухаря. Журі оцінювало дотримання учасниками конкурсу правил безпеки праці на швейному обладнанні та з електропраскою, дотримання технологічної послідовності та якості обробки швейного виробу.
Переможцями стали:
І місце – Кравець Мілена;
ІІ місце – Футинець Тетяна;
ІІІ місце – Шпеник Лія.
   Майбутні перукарі групи № 18т. в цей день змагалися на кращого знавця з предмету «Перукарська справа». Кращі результати показали:
І місце – Гомонай Каріна;
ІІ місце – Балко Ніколетта;
ІІІ місце – Реблян Лідія.

 

   14 березня відбувся конкурс учнівських презентацій на тему «Сучасні українські та зарубіжні кутюр’є», в якому взяли участь групи № 11, № 21, № 31. Під час заходу учні розповіли: хто ж такі кутюр’є? Цікаво було всім дізнатися про те, що перший всесвітньо відомий дизайнер, творець високої моди, був французький модельєр Чарльз Фредерік Ворт, який одягав найбагатіших і впливовіших жінок свого часу – представниць королівських династій і дружин американських мільйонерів. Цікавою була інформація про сучасних українських та зарубіжних кутюр’є 19-21 століть: Михайло Воронін, Андре Тан, Ірина Каравай, Лілія Пустовіт, Вікторія Гресь Крістіан Діор, Коко Шанель, Пьєр Карден, Ніна Річчі та інші. Учасники заходу висловили свою думку про те, що мода стає все більше фьюжен: кожен створює свій персональний стиль. На це і акцентувала Ліля Пустовіт – президент Синдикату Моди України, одна з найбільш успішних українських дизайнерів. Завдяки їй щороку в Києві проходить український Тиждень моди – Ukrainian Fashion Week.
   Презентації оцінювало журі за наступними критеріями: розкриття змісту теми, доступність інформації, творчий підхід при виконанні роботи, креативність.
За підсумками конкурсу найкращу презентацію створили учні групи № 21.
   Також в цей день проходив конкурс гольниць у вигляді швейних машин, виготовлених руками учнів І, ІІ, ІІІ курсів. При виконанні творчих робіт учні дотримувалися наступних вимог: естетичний вигляд, підбір різноманітних матеріалів, кольорової гами, міцність конструкції. За підсумками конкурсу найкращу гольницю виготовили учні групи № 21.

  
   15 березня проведений конкурс професійної майстерності на звання «Кращий з професії перукар (перукар-модельєр)» серед учнів групи № 18т. Спочатку учасники виконали теоретичні завдання для перевірки теоретичних знань з предметів: «Перукарська справа», «Матеріалознавство», «Основи та санітарії гігієни», «Основи професійної етики та культури спілкування», «Охорона праці». Під час практичного завдання учні виконували вечірні зачіски з дотриманням модних тенденцій моди. Зачіски створювалися відповідно до типу обличчя, задуманого образу, вмілого використання декоративних елементів. Кожен учасник конкурсу намагався якнайкраще втілити свій задум, створити неповторний образ.
Переможцями конкурсу стали:
І місце – Лизанець Анастасія;
ІІ місце – Реблян Лідія;
ІІІ місце – Гомонай Каріна.
   Майстром виробничого навчання Переста Н.М. проведений майстер-клас на тему «Розпис фарбами на тканині». Яка дівчина не мріє про бюджетне оновлення свого гардеробу? А ще краще, якщо це оновлення буде оригінальним і неповторним. І тут вам на допомогу прийде фарба для тканини. Майстер-клас довів про те, що якщо ви вмієте малювати, то буде нескладно створити з нудних однотонних речей яскраві та особливі предмети гардероба або інтер’єру. Для розпису тканини використовують натуральні матеріали: бавовна, льон, шовк, які дозволяють фарбі глибоко проникати у волокна і міцно триматися. Наталія Михайлівна продемонструвала техніку вільного розпису, яка може виконуватися як по вологому матеріалу, так і на сухому полотні. Розпис тканин акриловими фарбами найчастіше виготовляють у домашніх умовах. Під час майстер-класу учні впевнилися, що ця техніка дозволяє створювати абсолютно неповторні речі, допомагає розкрити всі художні таланти. Учні спробували самостійно виконати розпис фарбами на лоскотах тканини.
   16 березня викладачем спецдисциплін Талабішка М.І. проведена інтелектуальна вікторина «Що? Де? Коли?» з професії перукар (перукар-модельєр) серед учнів групи № 18т.